Smaczne newsy cz.1

W ramach projektu „Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym udział wzięła Gmina Dąbie powstała Spółdzielnia Socjalna „Ale Smacznie” zatrudniająca na start 6 osób.

Umocnienie wiary w powodzenie przedsięwzięcia daje fakt zawiązania spółdzielni socjalnej przez osoby prawne tj.: Gminę Dąbie i Fundację „Dąbie Naszych Marzeń”.  Spółdzielnia wspomaga proces aktywizacji i integracji osób zatrudnionych, jak również środowiska lokalnego.

Od lipca br. dzięki podpisaniu umowy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu i otrzymaniu bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy, nasz podmiot świadczy usługi cateringowe i gastronomiczne na terenie Gminy Dąbie i okolic.

Lokal dla nowej Spółdzielnie mieści się w budynku Zespołu Szkół w Dąbiu, gdzie serwuje od września posiłki dla uczniów. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie i Karszewie posiłki będą dostawać dzięki zakupionemu na potrzeby Spółdzielni samochodowi, przystosowanemu do tego typu celów.

Oferta spółdzielni kierowana jest nie tylko jednak do uczniów ale również instytucji i klientów indywidualnych – dlatego gorąco zachęcamy do jej sprawdzenia i odwiedzenia naszego lokalu!

Please follow and like us: